Mafiánska idylka - poviedka

Autor: Alena Kalavská | 5.3.2011 o 18:28 | (upravené 5.3.2011 o 19:07) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  120x

zima 2010, nápad raz cestou do školy, bez súvislostí, bez príčin, nepýtajte sa ako, lebo netuším :)

 

Nikdy si to nechápal, Frankie...Škoda. Je mi to ľúto, keď tak hľadím z okna tohto druhotriedneho hotela. Vonku do tmy svietia pouličné lampy svojím bledým smutným svetlom. Okrem zopár papierov, ktoré po ulici rozfúkava vietor, sa nikde nič nehýbe. V domoch oproti svieti jediné okno. Bohvie, čo sa deje za tými ťažkými závesmi. Bojuje sa tam? Alebo miluje?

Ach Frankie. V úplnom tichu tejto neútulnej izby hladím parapet okna. Opieram sa čelom o sklenú tabuľku. Je príjemne studená. Natočím hlavu a chladím si boľavé líce, na ktorom sa začína robiť modrina. Si hajzel, Veľký Johny. Veľký Poondiaty Hajzel Johny.

Všetko si pokazil. Z pier sa mi vydral sklamaný vzdych. Nemôžem sa takto pretŕčať pred oknom. Zastieram ho látkou. Poodstúpim a všimnem si zhrnutú pančušku na mojej nohe. Johny, ty kretén...

Zohýbam sa, chytám okraj podväzku a ťahám ho hore. Rukou prechádzam po jemnom nylone, na ktorom už je zopár očiek. Na vysokých lodičkách prechádzam izbou. Zastavím sa, len aby som z mužského saka na zemi vybrala cigarety.

Sadám si do kresla. Kedysi zrejme bolo červené. No teraz je čalúnenie vyblednuté a ošúchané. Veľký Lakomec Johny - zaplatí len lacný hotel.

Zo zvlhnutej škatuľky vyberám zápalku a cigaretu vkladám do dlhej špičky. Zápalka po škrtnutí zahorí žltým plameňom. Zapaľujem tabak a vdychujem voňavý dym. Napĺňa mi ústa, chvíľu si ten pocit vychutnávam, a potom ho vypúšťam cez červené pery. S výdychom zavieram oči a opieram si hlavu o kreslo.

Môj Frankie...Ako som ťa len milovala, môj drahý. Ty by si ma nedovliekol do takejto izby, ty si sa nikdy nechoval ako hulvát. No chcel si ma len pre seba...

Znovu vdychujem dym a prevaľujem ho v ústach. Je tu také ticho. Ešte stále mi trochu zvoní v ušiach z tých rán pred chvíľou.

Keby si sa o mňa vedel podeliť, Frankie. Keby si ma dnes nesledoval. Keby si nevbehol do izby, keď mi Veľký Násilník Johny vrazil...

Otváram oči a odklepávam popol do rozbitého popolníka na stole. Beriem zbraň ležiacu na špinavom obruse. Držím ju v ruke. Príde mi ťažšia ako pred tým. Hlaveň už vychladla.

Prekladám si nohu cez nohu a podrážku lodičky mám od krvi, ktorá sa vpíja do koberca. Zdvíham zrak a pozerám na dve chladnúce telá na zemi. Obe ležia tvárou k zemi.

Cigareta mi dohára. Ach Frankie...Keby si to vedel pochopiť, mohli sme byť spolu šťastní...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.

SVET

Čoraz viac utečencov mieri na sever Európy cez Slovensko

V Rakúsku vojaci pomáhali pri klasickej policajnej činnosti.


Už ste čítali?